Zrozeni  - rodinný portrét

květen 2019

5x v pondělí od 14 do 16 hodin

"Dvě věci by měly dostat děti od svých rodičů: kořeny a křídla." J.W. Goethe

Co vám kurz přinese?

V historii každé rodiny se opakují určité jedinečnosti a vy získáte praktický nadhled nad jejich opakováním.

Pomocí speciálních karet budeme stavět rodový strom do třetí generace.

Naučíte se rozlišit sílu jednotlivých členů rodiny s ohledem k jejich pořadí narození. 

Pochopíte nebo objevíte svůj model pro výběr partnera nebo přátel. Můžete poznat i důvod své volby zaměstnání.

Díky získanému nadhledu budete mít nové dovednosti při vedení svého dítěte / svých dětí.

Budeme pracovat i s pomocí současných i starých fotografií. Co je na fotografiích poznat a jak se nechat fotit pro posílení celé rodiny?

O setkáních - témata

 • O pořadí, a jak nás ovlivňuje.
  prvorození, jedináčci, druhorození, prostřední a poslední děti - co jsem já
 • Aplikujeme na nejbližší rodinu.
  naše dětství, rodiče a sourozenci, čteme z fotek - stavíme vzor
 • Historie vydává své zdroje.
  praprarodiče - tajemství, osudy, uctění památky + vlastní stavění
 • Dynamika našich dětí.
  Děti a jejich vztahy. Jak je podpořit v sebevědomí a dovednostech. Dcery, synové.
 • Místo vedle nás - partner.
  předpoklady, úskalí, moje děti jeho děti - stavíme rod

Reakce absolventek kurzu

Milá Moniko, jsem ještě plná dojmů z dnešního odpoledne a vůbec ze všech pěti středečních sezení. Byla pro mě velice zajímavá setkání s mladými maminkami a zjištění, jak se všemi rodinami prolínají na první pohled různá temná temata, ale když se nad nimi zamyslíš, tak jsou jsi hodně podobná. Byla to ve Tvém studiu moje první zkušenost, ale určitě ne poslední. Spoustu věcí už nemůžu vzít v životě zpátky, ale některým můžu aspoň porozumět a některé snad můžu ještě i trochu napravit. Jenom k tomu musím mít svoji vlastni silu. A to není tak úplně jednoduché. Tak mi k tomu drž palce.

Mirka Grygerová *1950

Opravdu se mi ulevilo. Pochopila jsem, co znamená pro muže být benjamínkem a pro ženu prvorozená. Zažila jsem pocit prostředního dítě, benjamínka. A to i když jsem jedináček. Pomohlo mi to pochopit trápeni a vítězství vlastních dětí. Během kurzu jsem se ukotvila v myšlence, že potřebuji jet za rodinou. Svojí a manžela. Poprvé za 8 let se mi toho doopravdy chtělo. Monika mluví upřímně o tématech, která jsou často tabu a má co na to říct. Pomocí karet jsem viděla, jak a proč se opakují některé scénáře v mé rodině. Z kurzu jsem odnesla i jiný pohled na uspořádání rodinných snímků.

Viktoria Valeeva

" Problematika sourozeneckých konstelací mne velmi očarovala a v mnoha ohledech otevřela oči a hlavně objasnila mnoho zákonitostí, které jsem dříve nechápala, teď vše zapadá a dává smysl. Pro mne to byla velmi obohacující zkušenost a na kurz bych šla klidně znovu a jistě by byl zase úplně jiný. Kurz doporučuji všem :-)"

Áda Moravcová

Kurz Zrození, rodinný portrét u Moniky mi dal mnohé. Prožila jsem si díky němu co to znamená narodit se jako první, prostřední či třetí. Sama mám tři děti a díky stavění jednoduchých konstelací a povídání s Monikou se mi v otevřely oči... více teď dětem, i sobě sama, rozumím... chápu, proč je každý z nich jiný a vyžaduje jiný přístup. Lépe také dokážu jednat se svým partnerem, který se narodil jako poslední, benjamínek... Sama jsem díky kurzu otevřela svou 13. komnatu, že jsem druhorozená a ne první, což jsem celý svůj dosavadní život žila (můj starší sourozenec zemřel krátce po svém narození). Lépe se mi díky tomu dýchá, i když mne čeká ještě spoustu práce. Kurz mne inspiroval a motivoval k tomu věnovat se rodinným souvislostem dále. Začala jsem, spolu s ostatními členy rodiny, tvořit rodokmen a sbírat příběhy svých předchůdců a předchůdkyň.

Petra Antošová

Seminář Zrozeni mě uvedl do tajů rodinných vazeb a jejich zákonitostí. Otevřel mi okno do rodinné historie i její budoucnosti. Na příkladech ostatních účastnic jsem mohla vidět i příběhy mojí rodiny. Pomohl mi k pochopení postojů ostatních lidí a dal mi větší nadhled a možnost chápat je i sama sebe.

Jana Ženatá

Praktické informace

 • pro
  Setkání se uskuteční při minimální účasti 4 a maximálním počtu 6 rodičů.
 • cena
  Za 5 setkání 2.500 Kč. Je možné absolvovat pouze celý kurz.
 • rezervace
  Rezervujte podle pokynů v rezervačním systému, nejpozději 7 dní po rezervaci vybraného semináře. Do poznámky uveďte - zrozeni.
 • repete - opakování, matka moudrosti
  Vše znovu 1250 Kč. Informace u lektorky mailem. Kapacita je omezená.
 • náhrady
  48 hodin dopředu můžete rezervaci zrušit. Bude vám připsána náhrada nebo vráceny peníze. Po termínu je možné přenechat svou rezervaci vámi delegovanému zájemci.
 • místo
  Studio pohybu, MONES - Lublaňská 57, Praha 2 pár metrů od zastávek tramvají a metra I.P.Pavlova

20. 5. 2017   na mezinárodním festivalu   Týdne respektu k porodu

Náš prvorozený

Překvapila mně babička, která se ptala na své syny (51 a 40let). Proč ten jeden s ní potřebuje stále konzultovat, proč se synové nedokáží domluvit?

Mladý muž, který sám ještě nemá děti, s překvapením zjistil, že jeho starší brácha vykazuje klasické známky prvorozeného. Není nutné se s ním hádat, je třeba počkat, najít jiný způsob, jak mu říct, co potřebuje.. 

Většina maminek přišla s otázkou na své děti. Vedla jsem je k nim samým a k jejich sourozeneckým vztahům. Věřím, že ten směr jim po přednášce vydržel.

Bylo tolik otázek, které přítomné zajímaly, že čas nám vyměřený utekl jako voda. Věřím, že jsme se neviděli naposledy.

lektorka Monika
lektorka Monika