Zrozeni  - rodinný portrét

"Dvě věci by měly dostat děti od svých rodičů: kořeny a křídla." J.W. Goethe

NAUČte se POUŽÍVAT POŘADÍ NAROZENÍ VE PROSPĚCH A POCHOPENÍ SVÉ RODINY.

ZAČÍNÁME V PONDĚLÍ 23. KVĚTNA  A POSLEDNÍ SETKÁNÍ JE 27. ČERVNA 2022

O setkáních - témata

 • O pořadí, a jak nás ovlivňuje.
  Prvorození, jedináčci, druhorození, prostřední a poslední děti - co jsem já
 • Aplikujeme na nejbližší rodinu.
  Naše dětství, rodiče a sourozenci - stavíme vzor
 • Historie vydává své zdroje.
  Praprarodiče - tajemství, osudy + vlastní stavění
 • Dynamika našich dětí.
  Děti a jejich vztahy. Jak je podpořit v sebevědomí a dovednostech. Dcery, synové.
 • Místo vedle nás - partner.
  Předpoklady, úskalí, moje děti jeho děti - stavíme rod
 • Rituály, uctění - kráčíme dál
  Jak uctít minulost a jak čerpat zdroje rodu.

Praktické informace

 • pro
  Setkání se uskuteční při účasti 4 až 6 zájemců.
 • cena
  Za 6 setkání 3.000 Kč. Je možné absolvovat pouze celý kurz.
 • termín
  23.5. - 27.6. 2022, 6 večerů, pondělí od 20:30 cca do 21:30, online - zoom setkání
 • domácí příprava
  Počítejte s tím, že budete potřebovat čas na hledání fotek, informací atd.
 • záznam
  Z večera bude pořízen záznam, který bude k dispozici měsíc po skončení kurzu. Doporučuji předem rezervovat v kalendáři svůj čas a počítat s aktivní účastí!
 • rezervace
  Pokud není vypsaný termín, napište mi. Do poznámky uveďte - zrozeni.

KVĚTNOVÝ ČASOPIS MAMINKA A ROZHOVOR S KAMARÁDKOU MARKÉTOU O POŘADÍ NAROZENÍ

PRÁCE S KARTAMI 

Co přinese vám?

V historii každé rodiny se opakují určité jedinečnosti, získáte praktický nadhled nad jejich opakováním.

Nadhled je úžasný způsob, jak se "přestat brát tak vážně". Litujeme sebe, někoho v rodině nebo nás někdo vytáčí a přitom s nadhledem se může objevit vše v jiném světle.

Naučíte se rozlišit sílu jednotlivých členů rodiny s ohledem k jejich pořadí narození. 

Pochopíte nebo objevíte svůj model pro výběr partnera nebo přátel.

Můžete poznat i důvod své volby zaměstnání.

Díky získanému nadhledu budete mít nové dovednosti při vedení dětí.

Budeme pracovat i s pomocí současných i starých fotografií. Co je na fotografiích poznat a jak se nechat fotit pro posílení celé rodiny?

 

Co přinesl kurz těm, co ho absolvovali?

"Objevila jsem, že nejsem prvorozená, ale že jsem měla bratra, o kterém se nemluvilo...Pochopila jsem svou energii druhorozené a jsem najednou v souznění se sebou."

 

"Pochopila jsem, proč náš táta je tak přísnej, náročnej, proč nás máma tak moc kontrolovala...oba jsou prvorození."

 

"Otec nosí jméno svého bratra a jeho rodiče od něho čekali tolik...on pak neví, jak se ke mně má chovat...konečně jsem pochopil, co za naší nevztahem je."

 

"Proč se ty děti spolu tolik hádají...jsem jedináček a konečně vím s čím to souvisí. Budu se snažit 🙂 je chápat."

 

"Rodiče se mně ptali, jestli to a to, je to, co chci. Nechápala jsem, proč se mně pořád ptají. Jsem prvorozená, oni druhorození, najednou už vím."

 

⇓ PŘIHLAŠTE SE ⇓

Reakce absolventek kurzu

Milá Moniko, jsem ještě plná dojmů z dnešního odpoledne a vůbec ze všech pěti středečních sezení. Byla pro mě velice zajímavá setkání s mladými maminkami a zjištění, jak se všemi rodinami prolínají na první pohled různá temná temata, ale když se nad nimi zamyslíš, tak jsou jsi hodně podobná. Byla to ve Tvém studiu moje první zkušenost, ale určitě ne poslední. Spoustu věcí už nemůžu vzít v životě zpátky, ale některým můžu aspoň porozumět a některé snad můžu ještě i trochu napravit. Jenom k tomu musím mít svoji vlastni silu. A to není tak úplně jednoduché. Tak mi k tomu drž palce.
Mirka Grygerová *1950
Opravdu se mi ulevilo. Pochopila jsem, co znamená pro muže být benjamínkem a pro ženu prvorozená. Zažila jsem pocit prostředního dítě, benjamínka. A to i když jsem jedináček. Pomohlo mi to pochopit trápeni a vítězství vlastních dětí. Během kurzu jsem se ukotvila v myšlence, že potřebuji jet za rodinou. Svojí a manžela. Poprvé za 8 let se mi toho doopravdy chtělo. Monika mluví upřímně o tématech, která jsou často tabu a má co na to říct. Pomocí karet jsem viděla, jak a proč se opakují některé scénáře v mé rodině. Z kurzu jsem odnesla i jiný pohled na uspořádání rodinných snímků.
Viktoria Valeeva
" Problematika sourozeneckých konstelací mne velmi očarovala a v mnoha ohledech otevřela oči a hlavně objasnila mnoho zákonitostí, které jsem dříve nechápala, teď vše zapadá a dává smysl. Pro mne to byla velmi obohacující zkušenost a na kurz bych šla klidně znovu a jistě by byl zase úplně jiný. Kurz doporučuji všem :-)"
Áda Moravcová
Kurz Zrození, rodinný portrét u Moniky mi dal mnohé. Prožila jsem si díky němu co to znamená narodit se jako první, prostřední či třetí. Sama mám tři děti a díky stavění jednoduchých konstelací a povídání s Monikou se mi v otevřely oči... více teď dětem, i sobě sama, rozumím... chápu, proč je každý z nich jiný a vyžaduje jiný přístup. Lépe také dokážu jednat se svým partnerem, který se narodil jako poslední, benjamínek... Sama jsem díky kurzu otevřela svou 13. komnatu, že jsem druhorozená a ne první, což jsem celý svůj dosavadní život žila (můj starší sourozenec zemřel krátce po svém narození). Lépe se mi díky tomu dýchá, i když mne čeká ještě spoustu práce. Kurz mne inspiroval a motivoval k tomu věnovat se rodinným souvislostem dále. Začala jsem, spolu s ostatními členy rodiny, tvořit rodokmen a sbírat příběhy svých předchůdců a předchůdkyň.
Petra Antošová

Doporučuji

V našich končinách vzpomínáme na zesnulé s určitým odstupem a smutkem.

Ve filmu COCO je, na příběhu jedné rodiny a legendy, zachycen skvělým způsobem i jiný způsob. Pro mne srozumitelnější přístup k času dušiček, kde se vše spojuje s minulostí a může díky tomu posílit přítomnost i budoucnost.

https://www.youtube.com/watch?v=Rvr68u6k5sI

 

Reakce lidí na přednášce o Prvorozených

20. 5. 2017   na mezinárodním festivalu   Týdne respektu k porodu

Překvapila mně babička, která se ptala na své syny (51 a 40let). Proč ten jeden s ní potřebuje stále konzultovat, proč se synové nedokáží domluvit?

Mladý muž, který sám ještě nemá děti, s překvapením zjistil, že jeho starší brácha vykazuje klasické známky prvorozeného. Není nutné se s ním hádat, je třeba počkat, najít jiný způsob, jak mu říct, co potřebuje.. 

Většina maminek přišla s otázkou na své děti. Vedla jsem je k nim samým a k jejich sourozeneckým vztahům. Věřím, že ten směr jim po přednášce vydržel.