Semináře a kurzy - tváří v tvář.

Pokud hledáte někoho, kdo pracuje na základě svých zkušeností a praxe.

Je schopen se vyladit a pracovat s intuicí k podpoře celé skupiny.

Kdo umí vše propojovat.

Kdo bude podporovat vaši osobnost.

Tak jste našli. Tímto způsobem přesně pracuji.

Svého syna jsem na dospělácké semináře a kurzy kdysi vodila. Nebylo to snadné, ale dalo se. Jeden moudrý indián "Stojící medvěd" vyprávěl příběh. Na začátku svých návštěv v Evropě mu neustále něco chybělo. Uvědomil si, že se potkává jen s dospělými. Začal to na svých setkáních měnit.

Za mnou, prosím, choďte v doprovodu svých dětí. Oni nám nedovolí hrát naše hry a jen díky nim se můžeme posunovat ke svým skutečným potřebám.

 

Celá nabídka pro skupiny 5 - 12 dospělých

Semináře - jednorázová setkání

Hranice - já a mé dítě

Zjistíte, jaké prostředky sami používáte a jak se v nich cítíte. Opravdu je potřebujeme? Co pro nás znamenají? Jak a kdy je dáváte a co pozorujete?  Jak je prakticky nastavovat. Podíváme se na vaše příběhy.

více o semináři

Sourozenci, jeden hot a druhý čehý

Jaké je naše pořadí narození? Proč se naše první dítě tolik vymyká našim představám? Jak nás rodiče ovlivňuje zda máme/nemáme sourozence?  Jak pomoci sourozencům v pěstování "dobrého" vztahu? 

více o semináři

Emoce naše a našich dětí

A jak se zachovat, když si nějaké dítě chce "půjčit" hračku toho našeho dítěte. Máme v sobě rozpory, které nám komplikují vztah k dítěti a ostatním. Už jste zažili, že se z toho vašeho hodňouše stane přez noc ten, kdo útočí a zjednává si svůj pořádek.

více o semináři

Konstelační večer

Večer je o setkání všech, kteří chtějí poodhalit vztahy s tím, co se děje a co bylo. Vždy lidé věděli, že něco v nás odpovědi zná. Konstelace jsou tou cestou, kde odpověď dostanete. Můžete se ptát na své děti, rodiče, vztahy partnerské, pracovní... Vždy je důležitá síla a čistota vašeho záměru. 

více o akci

Kurzy - 5 - 6 setkání, 1x týdně

5 Montessori zastavení

Témata, se kterými se denně setkáváte: Volnost a hranice, Pochvala a trest, komunikace, prostředí dětí a nás rodičů, sourozenci ano X ne. Praktický kurz v přítomnosti vašich dětí.

více o setkáních

Zrozeni / hledáme své kořeny a křídla

Naučíte se rozlišit sílu jednotlivých členů rodiny s ohledem k jejich pořadí narození. V historii každé rodiny se opakují určité jedinečnosti a vy získáte praktický nadhled nad jejich opakováním.

více o kurzu

Montessori léčivé kruhy maminek s dětmi.

Kruh je mostem od jedné ženy, matky ke druhé v přítomnosti dětí. Seznámíte se s lakotským medicínským kruhem a objevíte své vnitřní bytosti. Poznáte svou vnitřní sílu. Děti na kurzu vítány.

více o setkáních

Já a ....

... montessori

Splnil se mi v hodině dvanácté sen a měla jsem dítě, ale…….

 Být rodičem, cítit se s dítětem ve spojení, navíc mít ten nej vztah s mužem, otcem dítěte, tak to jsem ani neuměla takto pojmenovat. Z několika stran ke mně začalo prosvítat nezvyklé slovo MONTESSORI.  Začala jsem prakticky zjišťovat, co se za tím fylozoficko-pedagogickým systémem skrývá.

 Od začátku jsem vnímala, že to je pro mne především o přístupu k dítěti. Posléze, po rozpadu manželství :-), jsem přišla na to, že je nezbytně nutné mít i velmi naplňující vztah sama k sobě.

 S ohlédnutím na předchozí léta vnímám velkou lásku k Vesmíru, který mi do života přivedl s Montessori báječné učitele. Když bylo třeba, tak mě začal na mé Cestě posunovat dál a já si mohla uvědomit tu velikou pestrost různých směrů, které se primárně věnují dětem.

První hvězdou byla Vlasta Hillebrandová, která je ředitelkou školky v Jablonci nad Nisou a je zakládající členkou Montessori ČR. 

Na Cestě s Montessori jsem potkala paní Lore Anderlik, která se už více jak 50 let věnuje Montessori terapii.

Mými největšími učiteli jsou především děti. Od roku 2007 se věnuji především těm do tří let. Pracovala jsem v soukromých jeslích, založila jsem jedny a byla supervizorkou několika dalším.

V roce 2008 jsem vytvořila systém, který jsem pojmenovala Hrajeme si Montessori. V roce 2015 jsem otevřela montessori studio MONES.

Velmi si vážím svého syna Vavřince, který mně nepřestává pomáhat najít kořeny nejen montessori.

Montessori cítím uvnitř sebe a věřím, že i ostatní to mohou tak mít.

 

... konstelace a sny

Konstelačnímu nadhledu vděčím za prohloubení chápání souvislostí ve svém životě.

Konstelace mi do života vstoupily díky paní Marii Franke Girsch. Úžasné moudré dámě, která létá po světě s poselstvím konstelací pro učitele a jejich svěřence. 
Díky zkušenosti ní si mne přitáhl výcvik systemických konstelací a Jan Bílý. Více než rok intenzivní práce , setkávání se skupinou stejně nadšených konselačních lidí mi ukázal velikou sílu, kterou konstelace mají a to ve všech směrech našeho života.

Mým dalším učitelem byl Robert Mosse, který konstelace používá při výkladu vizí a snů.

V roce 2015 jsem ukončila svůj konstelační výcvik a  jako odměnu jsem si dala dárek - seminář s Robertem Mossem, učitelem aktivního snění. Pravdou je, že ten tah byl vnitřní. Netušila jsem, jak moc mi Robert a práce, kterou jsem se během následujících setkání s ním učila, budou blízké.

Díky tomu, že jsem na začátku poslechla svou intuici, jsem byla vrchovatě odměněna. Právě poslední setkání na konci září 2015 mi otevřelo cestu a do dvou měsíců se narodilo Studio.

Tolik let jsem o podobném místě snila a najednou je tady.... Není to zázrak - poslechla jsem, pochopila právě důležitost splnění tohoto snu.

Na konstelačních setkáních vám mohu ukázat cestu k pochopení vaší rodinné, vztahové nebo finanční situace. Ráda vás provedu světem, ve kterém přebývá naše duše, ta část našeho bytí, která s námi hovoří řečí našich snů a představ.

Setkávání s konstelacemi a sny ukázalo, jak je důležité učit se konstelační nadhled a jít si za svými sny.